Marmaris – Bodrum arasında seyreden mavi yolculuk teknelerinin uğrak yerlerinden biri olan Selimiye yeşillikler içerisinde dünya cenneti bir köy. Tertemiz ve durgun denizi, sonsuz sükunete hakim çevresiyle kalabalıktan uzak sakin bir tatil arayanların ilk tercihlerinden.

Antik çağda ismi Hydas olan köy, sonraları Losta ismini taşımış. Günbatımında dağların arkasında kaybolan güneş etrafı kırmızı tonlarına boyadığı için köye “Kızılköy” de denmiş. Bozburun Yarımadası’nda Loryma Kaisareia, Kastabos, Erine, Bybossos gibi antik yerleşimlerden biri olan Hydas (Selimiye), Arkaik döneminden kalma kalıntılara sahip.

Fırtınalı havalarda doğal liman olan koy, doğal havuz biçiminde volkanik yapıya sahip bölgede deniz derinliği sahilden 15 metre açılınca 30- 40 metreye ulaşıyor. Selimiye Köyü’nde sahil boyunca baştan başa yürüyebilir, deniz kenarında oltanızla balık yakalayabilir, geniş koyun batı kıyılarında kürek çekip botla dolaşabilirsiniz. Yatların suya vuran yansımalarını fotoğraflayıp yorulduğunuz yerde sahil kafelerinin birinde dinlenebilirsiniz.

MAVİ VE YEŞİLİN HER TONU SELİMİYE!

REZERVASYON YAPIN